Szkolenie dot. opracowania lokalnych strategii rozwoju (LSR) na lata 2014-2020

Data opublikowania:

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Instytucją Zarządzająca Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze 2014-2020” oraz Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego  Biuro PO RYBY ma przyjemność zaprosić Państwa na jednodniowe, bezpłatne szkolenie kierowane do osób zainteresowanych opracowaniem lokalnych strategii rozwoju (LSR) na lata 2014-2020. Szkolenie odbędzie się w dniu 30 lipca br. o godz. 1000 w siedzibie Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego przy ul. Targowej 18 25-520 Kielce (III p. – Sala konferencyjna).

W ramach szkolenia uzyskacie Państwo informacje dotyczące zagadnień związanych z opracowaniem i przygotowaniem LSR, takich jak: diagnoza - opis obszaru i ludności, analiza SWOT, cele i wskaźniki, sposób wyboru i oceny operacji oraz sposób ustanawiania kryteriów wyboru, budżet LSR, metody komunikacji, innowacyjność, zintegrowanie oraz monitoring i ewaluacja. Szkolenie poprowadzi Ekspert  Pan Paweł Rodak – radca prawny, specjalista i praktyk w zakresie pozyskiwania i obsługi funduszy unijnych, a zwłaszcza wsparcia związanego z instrumentem Rozwój Lokalny Kierowanym przez Społeczność w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Trener z wieloletnim doświadczeniem w pracy w instytucjach związanych z wdrożeniem funduszy unijnych oraz doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń o tematyce unijnej.

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie uzupełnionego zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu w nieprzekraczalnym terminie do dnia  28 lipca 2015 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku pytań proszę o kontakt telefoniczny z Panem Łukaszem Skórskim tel. 41 330 10 77 wew. 3143.

Załączone pliki: